Překlad RTL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Testování appky

5 posters

Goto down

Testování appky Empty Testování appky

Příspěvek pro Rask Wed Jun 14, 2017 6:44 pm

Zdar,

Tak na ZH se lze doklikat již k appce s češtinou.

Bylo by fajn zde shromažďovat podněty pro opravy, překliky apod. Pak to za nějaký čas updatujeme. Stejně to nemá cenu updatovat každý měsíc.

Skloňování apod. neopravíme, ale třeba vyloženě pravopisné chyby a překlepy či formátování bychom opravit mohli.

Rask

Rask

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 15. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Kf4st87 Thu Jun 15, 2017 9:03 am

Jsem pro vytvoření nějakého vlákna na Zatrolenkách a shromažďování podnětů zde na fórku.

Kf4st87

Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 23. 02. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Thu Jun 15, 2017 3:07 pm

Ahoj, už jsem psala na ZH MichaloviBF a prosila o radu, ale pro jistotu zkusím zaprudit ještě tady. Mohl by mi někdo prosím nějak jednoduše vysvětlit, jak tu češtinu dostanu do appky, co mám v mobilu (android)? Jsem asi dutá. Stáhla jsem si oba dva .zip soubory, rozbalila je, ale ani jeden neumím spustit (připadne mi, že jeden je na apple, a druhý na windows phone, ale já mám již výše zmíněný android). Prosím, prosím, smutně koukám... albino

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Thu Jun 15, 2017 5:49 pm

Tak jsem si to nakonec stáhla do PC a tam to funguje. Jinak si myslím, že je celkem na prd, abychom každý testovali živelně všechno. Nechcete si to zase nějak rozdělit? Chyb je koukám bohužel stále moc a není v silách jedince to všechno obsáhnout. Tímto povolávám Raska, aby se ujal koordinace (pokud mu to nebude proti srsti) a zase to mezi nás nějak rozhodil.

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Rask Fri Jun 16, 2017 7:42 am

Zdarec,

S Androidem ti neporadím, protože jsem to na něj ještě nezkoušel.

Založím nový excel list a tam prosím vždy, když na ZH uvidíte nějakou stížnost:

1) Zkopírujete stížnost (vždy pouze jednu na řádek prosím)
2) Připíšete řádek v lokalizaci (ten si vyhledáte)
3) Pokud si budete troufat, tak to opravíte a připíšete se, že jste to opravili.
4) Já to pak budu kontrolovat, případně opravovat, na co jste si netroufli

Je to list OPRAVY v klasickém dokumentu Seznam úkolů.

Nijak to v tom souboru nerovnejte podle řádků, nevkládejte nové buňky, prostě to tam práskejte od shora dolů. Já to pak budu i projíždět od shora dolů, tak ať se nic nevynechá.

Rask

Rask

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 15. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Fri Jun 16, 2017 8:05 am

Super, diky. Zkusím na to sem tam kouknout. Opravovat to mame do sloupce korektur, nebo vedle do poznamek?

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Rask Fri Jun 16, 2017 9:42 am

Meeshab napsal:Super, diky. Zkusím na to sem tam kouknout. Opravovat to mame do sloupce korektur, nebo vedle do poznamek?
Opravujte to do sloupce korektur.
Rask

Rask

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 15. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Fri Jun 16, 2017 1:31 pm

Projela jsem Rise of all goblins a vedlejší dobrodružství Temple of the elemental dragon a Time trials.

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Rask Tue Jun 27, 2017 11:52 am

Zdarec,

Psal jsem si s Michalem z BF a prý deadline na ukončení reportování chyb není. Máme nahrát opravené texty do ofic. lokalizace a pak mu dát vědět.

Přihodím mu k tomu pak seznam chyb pro FFG, které se nám dosud nakupily.

Je to tedy na nás. Já osobně bych tomu dal ještě tak cca 2 týdny, víc podle mě nemá smysl, protože zásadní je stejně hlavně ta úprava fontu. Pak bych to uzavřel a další chyby, co se nakupí, se prostě opraví v dalším kole.

Nějaké názory?

Rask

Rask

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 15. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Tue Jun 27, 2017 12:14 pm

Ahoj,
já se přiznávám, že jsem teď s časem dost na štíru. Jestli něco stihnu, tak max. do čtvrtka. Pak dětem začínají prázdniny a dekujeme se do míst, kde lišky dávají dobrou noc a přes data v mobilu se fakt opravovat nedá. Mohli byste někdo zakomponovat  ty připomínky z fóra na ZH? A poslal Boart přihlašovací údaje tomu klukovi, co o ně měl zájem? Jinak souhlasím s Raskem - důležitá je oprava fontu a drobnosti budeme doplňovat později.
M.
Edit: Koukám, že Peca007 je už mezi námi a jede jako drak. Vítej a díky Very Happy

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro peca007 Tue Jun 27, 2017 12:23 pm

Přes víkend jsem bohužel neměl čas, ale teď na tom dělám po večerech. Možná jsem na některé věci zbytečně pečlivka, zkusím to zrychlit. Každopádně je tam spousta špatně napsaných velkých písmen v názvech (nadpisech). Počítám, že to bude napříč celým překladem a vypadá to dost blbě. Navíc to pak děckám přinese problémy ve škole o hodinách ČJ Wink

peca007

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 23. 06. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Tue Jun 27, 2017 2:06 pm

Ta velká písmena jsou tam proto, že jsme kopírovali anglický originál, ve kterém jsou ty dané postavy uvedeny velkými písmeny. Bavilo se tady o tom hned v počátcích na fóru, kde jsme se na tom dohodli (teda já ne - já přistoupila až později). Neviděla bych to tak tragicky. Pochybuji, že by školou povinná dítka prznila český jazyk kvůli fanouškovskou obcí přeložené aplikaci jedné fantasy hry :-D Ke hraní této hry se dostanou většinou až výrostci mající pravidla pro psaní velkých písmen již dostatečně zažitá. To mě teda víc hněte to, že jsou pravopisné chyby i v pohádkových knížkách od Albatrosu. Za ty bych vraždila! Takže za mě - vyprdni se na malá a velká písmena a spíš koukni na překlepy, fráze, vadná hlášení atd. To je podle mě potřeba víc.

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro peca007 Tue Jun 27, 2017 8:30 pm

No jo, ale vy jste se zde domluvili, že to budete psát správně česky. Schválně jsem si to tu našel. A ano, v AJ a ČJ jsou ta pravidla rozdílná. Když tam jedny hrubky necháte schválně, tak proč řešit jiné?
A opravdu si myslím, že to má smysl opravit i kvůli vlivu na dorost.

peca007

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 23. 06. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Tue Jun 27, 2017 9:36 pm

Ja proti tobe nijak nebrojim. Jen jsem tim chtela rict, ze mi prijdou nektere veci dulezitejsi, nicmene je to muj subjektivni nazor, ktery nikomu nevnucuji :-) Delej to, co povazujes za vhodne. Jsme radi, ze se tomu venujes.

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Rask Wed Jun 28, 2017 8:26 am

Za 2 - 3 týdny budeme nahrávat upravenou verzi a posílat technické stížnosti. Co se nestihne, opraví se v dalším kole.

EDIT:
Peco, ti, kteří se tu na začátku překladu RTL na něčem domluvili, se tomu už dávno nevěnují, věnovali-li se vůbec. Tím se prosím neoháněj. Pokud máš pocit, že toužíš změnit celý systém překladu RTL, tak se obávám, že teď už je pozdě. Všechny tvé poznámky samozřejmě zvážíme a spoustu z nich zapracujeme, o tom není pochyb, ale pokud se budeš snažit to dovést do dokonalosti, může se stát, že pak budeš litovat času, který si nad tím strávil, protože určitě nepřijmeme vše. Snad to pochopíš.

Rask

Poèet pøíspìvkù : 38
Join date : 15. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro peca007 Wed Jun 28, 2017 9:31 am

Chápu, že času je málo a textu hodně, ale kvůli tomu přeci nebudeme přehlížet zjevné chyby. To pak vlastně není co řešit...
//Sorry, mám nějakou blbou náladu. Pojedu postupně dál, ať se toho udělá co nejvíc co nejlíp.

peca007

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 23. 06. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Boart Sat Jul 01, 2017 10:54 am

Ahoj, vidím, že se s opravou opravdu nenudíte, rád bych pomohl více, ale v gramatice vám vážně neporadím. Ale jinak musím souhlasit s Raskem, jak tu korekturu vede. Velká písmena (ač gramaticky špatně) často ukazují hráčům. že se jedná o konkrétní postavy a monstra ze hry. Pokud by se psali tučně, kurzívou či jinak, jen by to narušilo text. A taky souhlasím s Meeshab, určitě jsou důležitější chyby než velká písmena Wink
Peco: jsme rádi, že tomu chceš věnovat tolik úsilí, jen jsme se tu shodli, že gramatika tady někdy musí ustoupit pochopení hry - což je náš primární cíl.

PS:Z původního týmu, co začínal jsme tu já a duruin tak se můžeš podívat do Seznamů úkolů jak se celý tým někdy od ledna měnil Smile

Boart

Poèet pøíspìvkù : 41
Join date : 08. 02. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Meeshab Sat Jul 01, 2017 8:41 pm

Ja jen hlasim, ze co jsem udelala, to jsem udelala a ted budu asi az do konce cervence mimo... Drzim palce, at zvladnete vychytat co nejvic dalsich much!

Meeshab

Poèet pøíspìvkù : 45
Join date : 07. 03. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Kf4st87 Mon Jul 24, 2017 11:57 am

Ahoj. Dá se někde ta aplikace stáhnout na ten Android neb ojste to rozjeli jenom na počítači? Mám jen firemní notebook a nějak mi ten odkaz na zatrolenkách nejde (pravděpodobně blokováno firemním firewallem). Byl by někdo ochoten mi poslat tu instalačku na mail? Díky za info.

Kf4st87

Poèet pøíspìvkù : 32
Join date : 23. 02. 17

Návrat nahoru Goto down

Testování appky Empty Re: Testování appky

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru